חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתנות לאביונים

3 דרכים להעניק מתנות לאביונים

אין ספק שאחד מהדברים הכי ממלאים, מספקים ומוערכים שאפשר לעשות הוא להתנדב, לתרום או להעניק מתנות לאביונים. זה מעשה מלא חמלה שמבטיח תמורה משמעותית לכל מי שבוחר להעניק מעצמו למען האחר. אבל לפעמים לא ברור כל כך מה יכול להיחשב כתרומת מתנות לאביונים, ובדיוק בשביל זה נפרט כעת על 3 אפשרויות להענקת מתנות לאביונים:

  1. כסף מזומן

על פניו, נדמה שתרומת כסף מזומן היא האפשרות הקלה ביותר כשמדובר על הענקת מתנות לאביונים. חלק רואים בכך אפשרות נוחה כיוון שאין להם רכוש מיותר, וחלק רואים בכך אפשרות שמאפשרת ריחוק מהמצוקה של האביונים. כך או כך, חשוב לזכור שכסף מזומן יכול לסייע למשפחות נזקקות לרכוש מוצרי מזון, תרופות, בגדים ועוד מוצרים נוספים שקשה להתקיים בלעדיהם.

  1. מארזי מזון

לפני חגים, שבתות או באופן קבוע פעם בשבוע או חודש, מתנות לאביונים ניתן להעניק גם בצורת מוצרי או מארזי מזון. אחד הדברים שהכי קשה להסתדר בלעדיהם הוא כמובן אוכל מזין ואיכותי, ומשפחות רבות נאלצות לגדל את ילדיהן ללא תשתית מזון ראויה. לכן, אם רוצים להעניק מתנות לאביונים שאין ערר על כך שהן הכרחיות, מוצרי מזון או מארזים שלמים יהיו נהדרים.

  1. מוצרים הכרחיים לבית

בגדים, חומרי ניקיון, ריהוט, מכשירים חשמליים עוד מוצרים רבים שבית לא יכול להתקיים בלעדיהם – כולם חסרים כשמדובר על משפחות ובודדים נזקקים. כך למשל, משפחות עם ילדים קטנים לא יכולים תמיד להרשות לעצמם לקנות בגדים בהתאם למידה הגדלה של הילד, או לרכוש ביגוד מתאים לעונה. מתנות לאביונים במסגרת של מוצרים הכרחיים לתנאי מחייה ראויים היא אחת האפשרויות הנפלאות שניתן לארגן אם רוצים לבצע תרומה שתהיה באמת משמעותית.