חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רישיון לרחפן

איך מוציאים רישיון להטסת רחפן?

יש הרבה סיבות טובות להוציא רישיון לרחפן, זה מאפשר לבעלי הרישיון לעסוק בהטסת רחפנים באופן מסחרי, זה מעניק אפשרות להטיס מגוון רחב של כלים ועוד. אמנם, כדי להוציא רישיון לרחפן שיעניק לכם את האפשרות להטיס רחפן לצרכים מסחריים, יש מספר שלבים שצריך לעבור:

שלב ראשון – קורס מקצועי

השלה הראשון בהוצאת רישיון לרחפן הוא השתתפות בקורס מקצועי בבית ספר מורשה להטסה. בקורס הזה תלמדו מהטובים שבמקצוע על עקרונות ההטסה, חוקי הטסת רחפנים, תפעול מצבי חירום ועוד המון נושאים שחייבים להכיר ולשלוט בהם כדי להטיס רחפן לצורך מסחרי באופן יעיל ובטוח. הקורס בדרך כלל כולל הן תכנים עיוניים והן תכנים מעשיים, כלומר – התנסות בהטסה של ממש.

שלב שני –  מבחני מעבר

השלב הבא בהוצאת רישיון לרחפן הוא מעבר של המבחנים בסוף הקורס. המבחנים האלו בודקים שהמשתתפים בקורס אכן למדו והבינו את החומר והם מוכשרים להטיס רחפן לצורך מסחרי. ללא מעבר של המבחנים, רשות התעופה האזרחית לא תאפשר את הטסת הרחפן.

שלב שלישי – רישום הרחפן

לאחר שהשתתפתם בקורס המקצועי ועברתם את המבחנים הסופיים, תוכלו סוף סוף לקבל רישיון לרחפן. אך כדי להתחיל להטיס אותו באופן מעשי ולהשתלב בתחום, חשוב שתדעו כי חלה עליכם החובה לרשום את הרחפן שלכם במעקב של רשות התעופה האזרחית. נתונים כמו סוג הרחפן, המשקל שלו ופרטים נוספים יעזרו לרשות התעוה האזרחית לשמור על סדר בשמיים וכפועל יוצא, על הבטיחות של כולנו.

איך בוחרים איפה לעשות קורס הטסת רחפנים מקצועי?

כדי לבחור את המקום הנכון עבורכם לעבור את הקורס המקצועי בדרך להוצאת רישיון לרחפן, כדאי לשקול מספר קריטריונים כמו משך הקורס, פריסת השיעורים, שילוב תוכן מעשי ועוד. שיהיה בהצלחה!